levá dekorace článkupravá dekorace článku
25.04. 2018

Katedra geografie PřF UJEP jako mnohaletý organizátor Zeměpisné olympiády

Zeměpisná olympiáda je soutěž pro studenty základních a středních škol, talentovaných v geografii, vyhlašovaná a grantovými prostředky podporovaná ministerstvem školství. Kromě okresních, krajských a celostátního kola postupují nejlepší soutěžící na celosvětové soutěže International Geography Olympiad a International Earth Science Olympiad, které se například letos konají v zajímavých destinacích, jakými jsou Kanada a Thajsko.

ZO_foto_LucieUrbanova.jpgJiž na počátku milénia byla pět let hlavním garantem Zeměpisné olympiády a koordinátorem pro mezinárodní soutěže katedra geografie Přírodovědecké fakulty UJEP (hlavní garantka dr. Jana Peštová). Po dalších sedmi letech se role organizátora opět vrátila do Ústí nad Labem přechodem tehdejší organizační garantky dr. Silvie R. Kučerové na toto pracoviště. Do zajišťování tvorby celorepublikového zadání úloh práce s atlasem, testu dovedností a znalostí a aplikované praktické části se zapojili i další členové katedry. Ve spolupráci s kolegy z Univerzity Karlovy a Masarykovy univerzity bylo kompletně organizováno celostátní kolo, letní soustředění před mezinárodními olympiádami a po nějaký čas i doplňková soutěž pro mladší žáky základních škol.

Od letošního roku přešlo organizační garantství pod Univerzitu Karlovu, ale katedra geografie UJEP stále plně garantuje soutěžní kategorii pro 8. a 9. třídy základních škol a studenti učitelství geografie také pomáhají s organizací okresního a krajského kola v Domě dětí a mládeže v Ústí nad Labem i s kolem celostátním. Proto se 23. a 24. 4. tým pracovníků katedry geografie opět účastnil celostátního kola ZO, které proběhlo v Praze a terénní část v Jílovém u Prahy. V řadě ohledů (např. tvorba mapových výstupů, argumentace při návrhu využití prázdné stavby na náměstí v Jílovém) se mladí geografové vyrovnali a v lecčems možná dokonce předčili některé vysokoškolské studenty. Přejme si, abychom se s takovými kreativními mladými lidmi, kteří umí svůj názor i odborně podložit, stále setkávali.UJEP » PřF »
RSS blind print

Přírodovědecká fakulta
Univerzity J. E. Purkyně
České mládeže 8
400 96 Ústí nad Labem

Studijní oddělení
vč. přijímacího řízení:
Tel: +420 475 283 303 
Tel: +420 475 283 185 
Tel: +420 475 283 182
E-mail: studium.prf@ujep.cz

Děkanát:
Tel: +420 475 283 223
Fax: +420 475 283 563
E-mail: dekan.prf@ujep.cz
IČ: 44555601

 

Úřední deska PřF UJEP

facebook_200.jpg

UMC banner

Virtuální prohlídka PřF UJEP

Akademický senát PřF UJEP

Kontakty Přírodovědecké fakulty

logo_akademie kopie.png

Partneři Přírodovědecké fakulty

 
 
dotyk_pru_poz.png

logo_sthi-dtcz.JPG
logo Cíl 3.jpg
logo_generace_y.jpg

Aktuálně

NOVÝ WEB FAKULTY NA NOVÉ ADRESE !

Dny vědy a umění 24. – 25. 4. 2013

Ankety© 2009–2019 Přírodovědecká fakulta UJEP Mapa stránek | Vytisknout stránku | Styl pro slabozraké